Головна » 2018 » Жовтень » 8 » поїздка в с.Завалля у печеру Атлантида
11:44
поїздка в с.Завалля у печеру Атлантида

  У минулому навчальному році наша школа приймала участь і всеукраїнській програмі "1000 дерев", за результатами наша школа ввійшла в топ-10 шкіл міста, які здали найбільше кг макулатури, та за це отримала в подарунок: поїздку в с.Завалля у печеру Атлантида. 
  Учні нашої школи які взяли участь у програмі та учнівське самоврядування, під керівництвом вчителя християнської етики Рудої Тетяни Вікторівни та вчителя української мови та літератури Паєнко Клавдії Сергіївни, побували в печері Атлантида, емоції не можливо передати словами, краса зачаровує.

  Атлантида - це єдина на Поділлі печера з чітко вираженою триярусною побудовою. Нижній (перший) поверх представлено висо­кими та широкими галереями, другий - звуже­ними до 1-1,5 м порожнинами, третій -двома невеликими ходами заввишки 5 м. На перетині галерей першого та другого поверхів є великі зали (заввишки до 12 м). Поверхи сполуча­ються, майже прямовисними переходами.

  На стінках, склепіннях і підніжжях печери поширені натічні форми гіпсу різного забарвлення. Волокнисті кристали тут, сягають до 1,5 м. У галереях магістрального поверху є товща пух­кого наповнювача потужністю до 6 м.

  У печері багато сталактитів та сталагмітів, які утворюють білі, жовтуваті, рожеві, прозорі за кольором і різноманітні за формою квіти, зірочки та бурульки. Печера має окремі зали (Ніжність, Квітів, Маків, Золота осінь, Радості, Сміху Сніжної королеви, Храм Богів та інші), галереї (Трьох нещасних, Партизанська), гроти та коридори (Чортів хвіст). Тут живуть рідкісні види кажанів.

  Печера відома спелеологам всього світу, адже відомості про неї розміщені в між­народних енциклопедіях і спеціалізованих довідниках.

 

        
 

Категорія: Шкільне життя | Переглядів: 17 | Додав: grabarmn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: