Головна » 2018 » Січень » 16 » НАЙПЕРШИЙ БУКВАР
11:26
НАЙПЕРШИЙ БУКВАР

НАЙПЕРШИЙ БУКВАР

Нині друкНайперший буквар, надрукований в Україніуються тисячі книжок мільйонними тиражами. А колись, у давнину,  їх  переписували від  руки. Лише згодом Іван Федоров видрукував першу російську книгу в Москві. А рівно 400 років тому він же надрукував у Львові й першу українську книгу.                   З часом  Іван Федоров видрукував і перший буквар на Україні.

Його вже знали і шанували люди. Бо збагнули його пристрасну вдачу і добру душу. Просили позичити гроші — він позичав; не вистачало в самого на його корисну справу — і він не боявся позичити, аби тільки не зупинити друкарської роботи.
— Івашку,— казав він своєму синові,— вивчив я тебе читати тому, що зі мною ти змалку біля книг ще рукописних був, а тепер і ці великі друковані книги тобі зрозумілі. Та хіба ж можливо у дитячому віці таку книгу подолати? Треба для малят виготувати невеличкі книги, щоб і вони вчилися читати.— І додав сміючись: — От одружишся ти, будуть у тебе діти, мої онуки, і згадаєш, що дід для них перший буквар надрукував.
Львів'яни зраділи, коли почули про новий задум цієї освіченої і такої простої та роботящої людини.
Іван Федорович Москвитін — так звали його у Львові за те, що прийшов він з Москви,— сам сів за редагування граматики. І от як написав він про це у післямові до букваря: «Скоротивши до найменшого, склав я для швидкого навчання дітей... і, якщо труди мої виявляться достойними вашої милості, прийміть їх з любов'ю. А я охоче готовий працювати і над іншими угодними вам книгами».
Найперший на всій Русі та Україні буквар для дітей надрукував Іван Федоров у Львові 1574 року.
Хотілось йому й інші книжки друкувати, та коштів більше не мав, а борги росли. Іван Федоров пробує всілякими способами вибитися зі скрути. Однак дедалі більше заплутується у боргах, у сітях, що розставляють хитрі лихварі. І от саме тоді, коли вже й не знав, що робити, одержує Іван Федоров запрошення від князя Костянтина Острозького приїхати в його маєток Острог для заснування друкарні. Знову ясніє чоло невтомного друкаря, і з помічником своїм Гринем їде він до князя. А син Івашко, вже дорослий, лишився працювати у Львові.

Категорія: Цікаво знати | Переглядів: 114 | Додав: grabarmn | Теги: буквар, найперший буквар, цікавинки про школу | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: