Особливості ЗНО-2019


Як підготуватись до здачі ЗНО

Задовго до ЗНО

 Спочатку підготуй місце для занять. Забери зі столі усі зайві предмети, зручно розклади свої зошити, підручники, ручки тощо; Можна доповнити інтер’єр кімнати жовтим та фіолетовим кольорами, оскільки вони підвищують розумову активність. НЕ потрібно перефарбовувати стіни, а достатньо картини, занавіски, серветки, лампи, тощо. Також цікаво зауважити, що за твердженням вчених запах лимону у вашій кімнаті підвищує розумову працездатність на 20%. Склади план своєї роботи. Перед тим визнач - Хто ти є ? - сова чи жайворонок. Склади план занять на кожен день. Важливо чітко знати, що ти робиш і не говорити усім оточуючим: « Я займаюся чи готуюсь» , а « Я вивчаю саме певний розділ, конкретний матеріал»; Починай із найважчого, але посильного. Легше і приємніше залишай на після обіду Змінюй заняття із відпочинком. Психологи встановили, що оптимальна тривалість заняття 30-40 хв. Максимум уваги досягається після 10-15 хв. від початку роботи. Тривалість перерв у першій половині дня не повинна перевищувати 5-10 хв. У другій половині дня тривалість кожної наступної переви збільшуйте на 5 хв. Не забувай у час відпочинку робити зарядку, займатися спортом, робити короткі прогулянки, допомагати батькам, тобто повністю відволікатися від навчання на короткий час. . Тренуйся щоденно робити тести. Роби це із секундоміром. Не потрібно заучувати напам’ять певні тексти, вчися робити короткі записи, нотатки, регулярно їх переглядай. Регулярно повторюйте матеріал, бажано через 10 хв, після того, як ви вивчали новий матеріал, а згодом через добу. Кожне наступне повторення повиннно бути коротшим попереднього. Займася самопереконанням, При всій свій простоті, це є дуже дієва зброя. Повторюй про себе . Я знаю багато, я спокійний, я впевнений, я розумний і т.д. , я напишу добре тестування. 
 
День перед здачею ЗНО
 Багато хто вважає, що щоб повінстю підготуватися до іспитів бракує одного дня. Це невірно. Вже післяобіду важливо припинити готуватися, здійснити прогулянку на свіжому повітрі, прийняти душ, підготувати одяг, документи, інші необхідні речі.
 
У день ЗНО
Будь зконцентрованим. Не звертай уваги на поведінку оточуючих. Для тебе повинен існувати лише текст завдань і годинник. Дій швидко, але не поспішай. Перед тим як дати остоочну відповідь , двічі прочитай завадання, переконайся, що ти правильно зрозумів, що від тебе вимагається. Спочатку берись за ті завдання, у правильності відповідей на які ти не сумніваєшся. Пропускай! Потрібно навчитися швидко пропускати важкі і незрозумілі завдання, щоб згодом до них повернутися. Читай завжди уважно завдання до кінця. Розуміти завдання з перших слів і добудовувати закінчення за допомогою власної уяви – це надійний шлях шлях до помилок. Думай лише про поточне завдання. Коли ти бачиш нове завдання, забуть про попереднє. Якщо попереднє завдання тобі не під силу, забудь про цю проблему. Наступне завдання це шанс набрати додаткові бали. Використовуй методику виключення. Якщо не знаєш правильної відповіді , то можна розпізнати усі невірні відповіді в силу їхньої абсурдності. Заплануй два круги. Завжди перевіряй себе. Навіть якщо відповідь легка і однозначна на перший погляд. Вгадуй. Довірся власній інтуїції і вона разом із твоїм логічним мисленням допоможе тобі.

 Чи це важливо – правильно вибирати фах?

Кожен із нас особливий. У кожного є свій дар, тобто те, чого не має більше ніхто. І не намагайтеся, а копій не знайдете, є тільки люди-оригінали зі своїми «плюсами» та «мінусами». Існує думка, що для кожної людини є своє місце на землі, кожна людина має своє покликання. Та, на жаль, це усвідомлює далеко не кожен… Що ж таке покликання? Взагалі його можна назвати ще місією, завданням, яке кожна людина має виконати на цій Землі. Сьогодні, вивчаючи історію українського народу чи інших націй, ми захоплюємося тими, хто з величезною мужністю відстоював принципи, відвойовував свободу, тобто творив історію. Іноді хочеться такої ж слави, хочеться таких же успіхів, проте в більшості випадків ніхто не хоче докласти тих зусиль, піти на ті жертви, стати такими ж наполегливими, заплатити таку ж ціну, яку платять визначні люди… Може, хтось, читаючи різні історії чи літературні твори, в яких оспівуються герої такі, як Ярослав Мудрий, Богдан Хмельницький, Залізняк, Гонта, думає що їхні зусилля були марними, але ні. Хтозна, що було б з Україною, якби не ці люди. Вони обрали свій шлях, вони обрали своє майбутнє і створили свою історію. А що ж зараз? Нині також існує багато шляхів, якими можна піти по життю, обирати ж необхідно кожному із нас окремо, не помиляючись у своєму виборі, адже початок може бути привабливим, а кінець – пітьма… Що ж це за шляхи? На мою думку, це правильно обраний фах, адже професія – це і є те завдання, яке має кожна людина добросовісно виконувати протягом свого життєвого шляху. Професія і є тим місцем, де повинен реалізуватися потенціал кожного, який, можливо, захований десь далеченько всередині нас. Про важливість вибору професії повчав і Сковорода. Він навіть розробив «теорію сродної праці», згідно якої кожен повинен займатися своєю справою, тим, що йому до душі, до чого є хист, талант, даний Богом. Григорій Савич створював байки на цю тему, намагаючись донести до сучасників, до майбутніх поколінь важливість вибору професії. Тому не поспішай, заглянь собі в душу, пізнай себе - і піди правильним шляхом. Що ж ми бачимо сьогодні? Люди ненавидять понеділок, бо їм потрібно йти на роботу… Про що це свідчить? А про те, що вони зробили хибний вибір, керуючись не серцем, а заробітком, престижністю фаху чи ще чимось. Така людина не на своєму місці, а досягнути успіху, будучи не там, де заплановано Богом, долею, не можливо. Коли людина обрала правильний шлях, знайшла себе, вона буде від своєї справи отримувати задоволення, буде жити радісним життям, буде приносити користь іншим. Життя - це не іграшка, це боротьба! Отже, обери свій шлях, обери свою професію, знайди себе - і ти не пошкодуєш, адже це так важливо отримувати від життя насолоду.